העיר הלוויל (Hel Ville)

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

העיר הלוויל (Hel Ville)

העיר הלוויל (Hel Ville) היא העיר הגדולה ביותר באי Nosy Be, השייך למדגסקר. העיר נקראת באופן רשמי אנדואני (Andoany), אך היא מוכרת יותר בשמה הקודם. היא נקראת על שמו של אן שרטין לואי דה הל, אדמירל צרפתי שהיה מושל האי ראוניון (Runion Island) בין השנים 1838 ל – 1841.

ברוכים הבאים להלוויל

האי מדגסקר הוא עולם ומלואו, והאי Nosy Be, השייך לו, הוא בהחלט אחד הבולטים שבו. פירוש שמו הוא "אי גדול" והוא אכן גדול בשטחו ומציע לא מעט למבקרים בו. תוכלו לראות בו חיות בר ייחודיות ומסורות מרתקות, שכבר שנים לא חלק מהיבשת האפריקאית ורלוונטיות אך ורק למדינה עצמה. כ-90 אחוז מהצמחים ומבעלי החיים במדגסקר הם אנדמיים, מה שהופך את המפגש איתם לחוויה בפני עצמה, וכך גם את הביקור בעיר הלוויל, הגדולה ביותר באי Nosy Be ואטרקציה תיירותית נפלאה. המבקרים בה יוכלו ליהנות ממים צלולים ושוניות אלמוגים מקסימות, כחלק מאלו המקיפות את האי כולו. יש בה חנויות, שמוכרות שמנים אתריים רבים ומזכרות שכדאי לקנות.

מחוץ לעיר, ליד הכפר Mahatsinjo, יש עץ עצום שנטעה המלכה מלגסי בשנת 1836. העץ נחשב עדיין כקדוש והמלכה הנוכחית עולה לרגל אליו מדי שנה. שמורת הטבע לוקובה (Lokobe) היא המקום לראות את היער האנדמי ואת הלמורים החביבים, שהם מיני חיות הבר האייקוניות ביותר של מדגסקר, יחד עם אגמים מכתשיים, מפלים וסוגים אחרים של חיות בר. הפארק מציע גם גישה טובה לסחלבים, לוניל, לעצי קקאו ולצמחים מיוחדים אחרים. באי יש גם מזקקה המתבלת רום מקומי עם שמנים אתריים מכל הטעמים.

העיר הלוויל
העיר הלוויל

ההגעה אל העיר וההתניידות בה

יש מספר דרכים להגיע אל העיר, אם אתם מתכננים לבלות כמה ימים באי עצמו. נמל התעופה פאסצ'נה (The Fascene Airport) נמצא בפינה הצפון מזרחית של Nosy Be והוא שער הכניסה העיקרי של רוב המבקרים. הוא נמצא במרחק של 12 ק"מ מהעיר הלוויל עצמה. כדי להגיע ממנו אליה תוכלו להיעזר במונית. טיסות ישירות של חברת Tsaradia Airlines יוצאות באופן תדיר מאנטיננריבו ל – Nosy Be וכן חברות תעופה נוספות מציעות זאת. אפשרות אחרת היא לעלות על סירת מנוע מהירה, המגיעה אל העיר בתוך 40 דקות. סירות אלו פועלות כמו מוניות והן יוצאות לדרך רק כשהן מתמלאות. בתוך העיר מוצעות לכם מוניות קולקטיביות החל מהשעה 06:00 בבוקר ועד השעה 20:00 בערב. כולן יוצאות מהשוק המקומי.

שאלות ותשובות על העיר הלוויל

אל העיר אפשר להגיע באמצעות מוניות, היוצאות משדה התעופה של האי או בטיסות ישירות.

זוהי העיר הגדולה ביותר באי Nosy Be השייך למדגסקר, אי פופולארי ואהוב על ידי תיירים רבים. מומלץ לשלב גם ביקור בעיר עצמה, ולו כדי ליהנות מהאווירה שהיא מציעה. טיול של חצי יום בה בהחלט מספק, אלא אם כן מחליטים להישאר ללון בה ולנצל זאת לטיול בכל האי.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן