מרפאה או בית חולים למטיילים במדגסקר

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

מרפאה או בית חולים למטיילים במדגסקר

אחד הדברים המפחידים ביותר ביציאה לטיול, היא האפשרות שאולי יקרה לנו משהו בזמן שאנחנו רחוקים מהבית. בין אם זה חוסר ההיכרות עם הסביבה המקומית, ובין אם היציאה לאזורים שאליהם אנחנו לא יוצאים בכל יום (כמו לדוגמה טרקים או שמורות טבע), החשש שאולי ניפצע חס וחלילה, ונזדקק לטיפול רפואי, קיים תמיד. ואם הוא קיים תמיד, אז הוא נוכח על אחת כמה וכמה כאשר מטיילים במדינות לא מאוד מפותחות, מה שלפעמים קוראים מדינות עולם שלישי. במקרים כאלה החשש המרכזי הוא שגם אם נצליח להגיע למרכז רפואי, וגם אם נצליח לתקשר עם הצוות במקום, אולי לא יהיה להם הידע או הציוד הדרוש לטפל בנו.

החשש הזה איננו חשש מופרך. לצערנו, בין אם מדובר במחלות שכבר סחבנו איתנו לפני הטיול, ובין אם בפציעות שקרו במהלכו, הסיכוי שנזדקק לסיוע רפואי במהלך טיול הוא בהחלט סביר. יתר על כן, במדינות ששונות בצורה משמעותית משלנו, כמו לדוגמה מדינות אפריקה (מישהו אמר מדגסקר?) או אזורים מרוחקים אחרים, צופנות בחובן סכנות שאנחנו אפילו לא מודעים לקיומן. חיידקים וטפיליים ייחודיים למדינה, מזג אוויר לא צפוי מבחינתנו, בעלי חיים שאנו לא מכירים ועלולים להיתקל בהם. כל אלה הם תרחישים סבירים.

מהסיבה הזו, החשיבות ברכישה של ביטוח רפואי לטיול היא עצומה. אבל גם אם יש לכם ביטוח לטיול, לא בטוח שהביטוח עצמו ידע להגיד לכם איפה בדיוק תוכלו לראות רופא ביעד שאליו הגעתם. אז אם אתם מחפשים מרפאה או מרכז רפואי במדגסקר, הבאנו לכם פה רשימה של מרכזים מומלצים ברחבי האי. שלא נצטרך, אבל שיהיה.

מרכזים רפואיים באנטננריבו (Antananarivo), בירת מדגסקר

רוב המטיילים ינחתו בבירה אנטננריבו, וייתכן מאוד שגם יישארו בקרבתה. גם אם תתרחקו ממנה, הסיכויים הם שבמקרה של צורך רפואי ממשי תעדיפו להגיע אליה. באנטננריבו נמצאות השגרירוריות הזרות, אנשי העסקים ועוד, ולכן מובטח בה הטיפול הרפואי הטוב ביותר במדינה. יש הרבה מרפאות ומרכזים רפואיים באנטננריבו, אבל הנה שתי דוגמאות למרכזים רפואיים מומלצים:

אספייס מדיקל (Espace Medical) – המרכז הרפואי הפרטי הגדול ביותר במדגסקר, ואחד הנחשבים ביותר באנטננריבו. בית החולים הזה מקבל מטופלים במרפאות החוץ שלו (ראו שעות פתיחה למטה), כמו גם במתכונת חירום עשרים וארבע שעות ביממה. תוכלו למצוא בו שירותי רדיולוגיה, טראומה, כירורגיה, רפואת נשים ועוד. אפילו מחלקת רפואת שיניים ניתן למצוא בו. בנוסף, המרכז ידוע בכך שהצוות שלו (או לפחות רובו) דובר אנגלית, עובדה לא מובנת מאליה במדגסקר דוברת הצרפתית והמדגאית. חשוב לציין שבית החולים מספק גם שירותי חילוץ.

כתובת: Lot IVO 110 GA Ambodivona, Antananarivo, Madagascar (ליד Tana Water Front)
טלפון: +261 020 22 625 66, או +261 034 02 00 911
שעות פעילות (מקרי חירום מתקבלים 24 שעות ביממה, בכל ימות השבוע): ימים שני עד שישי: 08:00 – 16:00, יום שבת: 09:30 – 15:30, יום ראשון: 09:30 – 17:00

פוליקליניק דאילפי (Polyclinique d’Ilafy) – מרכז רפואי עם שלושה שדות נפרדים, המספק מגוון של שירותי רפואה לתושבים והמבקרים של אנטננריבו. במרכז הרפואי מציעים שירותי דימות, קרדיולוגיה, גניקולוגיה, רפואה פנימית ורפואת חירום. זהו מרכז לא גדול, פחות ממאה מיטות אשפוז, אך עם צוות רפואי דובר אנגלית ומיומן בעבודתו.

המרכז הראשי (כולל חדר מיון שפתוח עשרים וארבע שעות ביממה):

כתובת: B.P. 8632 Andafiavaratra Ambohitrarahaba, Antananarivo, Madagascar

טלפונים:  

+261 020 22 425 69

+261 020 22 425 66

+261 033 11 073 91

+261 032 07 243 28

מרכזים רפואיים בצפון מדגסקר

צפון ודרום האי והמדינה מיושבים בדלילות יחסית, בטח בהשוואה לעיר הבירה. מהסיבה הזו, הן האיכות והן הכמות של המרכזים הרפואיים יורדת ככל שמתרחקים מאנטננריבו. עם זאת, בערים הגדולות עדיין ניתן למצוא מרכזים רפואיים עם שירותים ברמה טובה. הנה שתי דוגמאות בצפון מדגסקר:

בית החולים אזורי של נוסי בה (Centre Hospitalier de Référence Nosy Be – Hopitaly Be)בית חולים כפרי ופריפריאלי, אך בעל אפשרויות לטפל במצבי חירום. יש בו חדר ניתוח וצוות קטן של מנתחים ומרדימים. קחו בחשבון שזהו לא מקום בעל יכולות משמעותיות במיוחד, ולכן לא מומלץ לסמוך עליו במידה וידוע לכם שאתם סובלים מבעיה רפואית שזוקקת השגחה או טיפול קבוע.

כתובת: Hell-Ville, Madagascar
טלפון:   +261 20 82 238 75

בית החולים האוניברסיטאי NEXT באנטסירננה (Polyclinique Universitaire Next – Antsiranana) – בית חולים חדיש יחסית, שנפתח ב-2010 ומסונף לאוניברסיטה לרפואה של אנטסירננה בצפון מדגסקר. בית החולים מתהדר בחדר מיון שפתוח עשרים וארבע שעות ביממה, ארבע מחלקות אשפוז במחלקות ילדים, נשים, כירורגיה ופנימית. מדובר בבית חולים מתקדם יחסית, אך גם כאן ההמלצה היא לשמור אותו למקרי חירום בלבד, ולא להסתמך עליו יותר מדי לטיפולים שאינם חיוניים.

כתובת:  2 rue de la Fraternite , Antsiranana , Madagascar
טלפון:  +261 34 49 110 11

מרכז רפואי בדרום מדגסקר

קליניקת סנט לוק אנדביזי (Clinique Saint Luc Andabizy) בטולאר (Tulear) – העיר טולאר היא המרכזית שבערי דרום מדגסקר, ונמצאת בדרום מזרח המדינה. יש בה כמה קליניקות ובתי חולים, אם כי כמובן פחות מאשר בבירה אנטננריבו.

קליניקת סנט לוק היא אחד מהמרכזים הרפואיים האלה, והיא מצוידת בחדר מיון שפתוח עשרים וארבע שעות ביממה. נוסף על כך, יש בה שירותי דימות בסיסיים, חיסונים, מנתחים למקרה הצורך ובדיקות מעבדה. גם כאן, כמו במקרים האחרים, חשוב לציין שאלו בתי חולים שמתמחים בעיקר בייצוב ובמקרי חירום, ואין להם את הכלים והיכולות להתמודד עם מצבים מורכבים במיוחד.

כתובת: Andabizy (Airport Road), Toliary, Madagascar
טלפון: +261 32 40 823 72

שאלות ותשובות על מרפאות ובתי חולים למטיילים במדגסקר

עבור תיירים, שאינם תושבי המקום, כל טיפול, ולו הפשוט ביותר, עשוי להיות כרוך בהוצאות כספיות גבוהות. ולכן, מומלץ מאד לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל לפני הטיסה ולו כדי להיות מכוסים בפני כל צרה.

אם אתם זקוקים לטיפול כלשהו, כדאי לכם להתכוונן למקומות מרכזיים יותר, היכן שתמצאו פתרונות רפואיים מגוונים וגם טובים יותר. כך תזכו למענה הרפואי הנדרש לכם ובפרק זמן קצר (בהתאם לנסיבות כמובן).

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן