מדגסקר במאי

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

מדגסקר במאי

חודש מאי עדיין לא נכנס לחלק מהעונה היבשה, שכן יורד לעיתים גשם כבד. יחד עם זאת, צפויים לא מעט ימי שמש, אך אם אתם מעוניינים לבקר ביערות הגשם, קחו בחשבון שיכול לרדם מעליכם גשם מעת לעת. מאי הוא חודש נהדר לבקר בו במדגסקר, במיוחד מכיוון שעונת השיא של המטיילים האירופאים עדיין לא החלה (כלומר, חופשת הקיץ במהלך יולי ואוגוסט). זה הופך את מציאת הלינה לקלה יותר עבורכם, בהשוואה לחודשים מתקדמים יותר בעונה.

מאפייני החודש

הנופים ברחבי המדינה מביאים אתם רעננות נפלאה בשל כמות הגשמים שירדה בחודשים הקודמים. הדבר מוביל לפריחה משמעותית בכל האי ולחי לצאת מהמסתור. כל אלה יחד יוצאים מראות מקסימים והופכים את הטבע לתוסס ויפה הרבה יותר. הלמורים כבר לא מבלים את רוב זמנם במחסה מפני הגשמים העזים, אלא נמצאים בחוץ. איתור סוגים רבים של למורים וזוחלים הופך למשימה חסרת מאמץ, שכן ניתן לראות אותם בקלות רבה יותר במקומות רבים ובעיקר ביערות הגשם השונים.

למרות שהעונה הרטובה הסתיימה באופן רשמי, עדיין יש סיכוי לממטרים רבים, ולכן היו מוכנים לכך אם אתם מגיעים אל מדגסקר במהלך חודש מאי. לא תמיד ניתן לחזות את הגשם מראש ומומלץ להיות מוכנים גם לימים יבשים וגם לרטובים. בסופו של דבר, זה יהפוך את הביקור שלכם באי להרפתקה של ממש.

אירועים מיוחדים במאי

יום העבודה שחל ב-1 במאי הוא חג לאומי, כאשר תושבי האי מפנים את זמנם כדי לבקר באזורים הכפריים והירוקים יותר, בחופים ובמקומות נוספים כדי ליהנות מיום רגוע ושלו. מאי הוא גם הזדמנות לקחת חלק בפסטיבל דוניה שבנוסי בי (Nosy be's Donia Festival), במסגרתו מתקיימות הופעות של מוסיקה ונערכים אירועים ספורטיביים שונים. ה-25 במאי הוא יום ה – O.U.A (ארגון האחדות האפריקאית), יום המציין את הקמת הארגון לאחדות אפריקה. בסוף מאי מתקיים אחד מהפסטיבלים העממיים היפים ביותר במדגסקר,Santabary, או חגיגות קציר האורז הראשון.

שאלות ותשובות על מדגסקר במאי

מאי הוא החודש הטוב ביותר לבקר במדגסקר. הטמפרטורה היומית בחודש זה מגיעה ל-31 מעלות, טמפרטורת הים היא מושלמת ועומדת על 28 מעלות ובלילה הטמפרטורה מגיעה לסביב ה-21 מעלות. אפשר לצפות רק ל-3 ימי גשם במהלך החודש הזה, אין צורך אפילו במטריה.

הטמפרטורה היומית הממוצעת במדגסקר היא 31 מעלות. זוהי טמפרטורה מושלמת לרביצה ליד הים או הבריכה, אך פחות לטיולים בשיא היום שכן עשוי להיות חם. אם החלטתם לצאת לטיול בצהריים למשל, דאגו לקחת אתכם כובע וכמות מספקת של מים לשתיה.

בחודש מאי אפשר לצפות ל-3 ימי גשם, בהם כמות המשקעים עולה על 2 מ"מ. המשמעות לכך היא ש-10 אחוזים מהחודש הם גשומים.

מדובר ב-9 שעות בממוצע של שמש במהלך היום בחודש זה.

במדגסקר בחודש מאי צפו ללחות של בסביבות 75 אחוזים. הלחות הזו היא מעל הממוצע, אם כי סבירה בהחלט.

לא. במדגסקר בחודש מאי כמעט ולא יורד גשם. באפריל גשום יותר.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן