בטיחות ובריאות במדגסקר

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

בטיחות ובריאות במדגסקר

ביקור במדגסקר הוא חוויה בלתי רגילה. מדינת האי המיוחדת הזו מציעה לכם שלל של הרפתקאות, שאת חלקן לא תוכלו לחוות במקומות אחרים בעולם. כדרכו של כל טיול, ובייחוד במדינה מסוג כזה, חשוב מאד לבדוק לעומק את עניין הבטיחות והבריאות, חיסונים ועוד לפני שיוצאים. מהנה וכייפית ככל שתהיה, אם תתקלו בחופשה שלכם באיזשהו שלב בעניין בריאותי או בטיחותי, הדבר עשוי לגרום לעוגמת נפש של ממש. לא לשכוח לדאוג לביטוח נסיעות לפני היציאה לדרך והעיקר – ליהנות מהחופשה כמה שאפשר! נסיעה טובה ובטוחה.

בריאות וחיסונים

רגע לפני שאתם יוצאים לכיוון מדגסקר, ולמעשה, מוטב כמה חודשים לפני כן, בדקו את רשימת החיסונים שלכם ואת התרופות שברשותכם ובקרו את רופא המשפחה לפחות חודש לפני הנסיעה כדי לקבל את החיסונים או את התרופות שאתם עשויים להזדקק להם. במסגרת החיסונים השגרתיים שכדאי שתהיו מחוסנים בהם, תמצאו את החיסונים הבאים: חיסון נגד אבעבועות רוח, חיסון דיפתריה-טטנוס-שעלת, חיסון נגד שפעת, חיסון חצבת-חזרת-אדמת, חיסון נגד פוליו ושלבקת חוגרת. חיסון הפטיטיס A מומלץ לנוסעים לא מחוסנים בני שנה ומעלה, הפטיטיס B מומלץ לנוסעים לא מחוסנים מתחת לגיל 60. כדורים נגד מלריה מומלצים למטיילים הנוסעים לאזורים מסוימים במדגסקר וקדחת צהובה למגיעים ממדינות עם סיכון להעברת הוירוס. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה או עם מרפאת מטיילים בנוגע לחיסונים הנדרשים וכל התרופות שכדאי להצטייד בהן בטיול.

כל מה שחשוב לדעת על ענייני בטיחות עבור תיירים

לאלה המחפשים יעד מחוץ למסלול (באופן יחסי), מדגסקר היא בהחלט המקום הנכון להגיע אליו. האי הרביעי בגודלו בעולם, שנתלש מהקרקעות האפריקאיות וההודיות לפני מיליוני שנים לאחר רעידת אדמה שסחפה אותו, הוא כיום אחד המקומות היותר מיוחדים בעולם, בכל הקשור לתיירות. רוב מדגסקר נחשבת ל"פראית" ולא מפותחת, עם הרים, יערות עבותים ושניות אלמוגים שמחכות לחקור אותן. עד כמה שהאי הזה מקסים, חשוב שתהיו מודעים לכמה דברים כדי שתישארו בטוחים בזמן שאתם מטיילים במדינה המדהימה הזו.

המצב הפוליטי במדגסקר הוא אחד מהם. מדגסקר חוותה תקופות חוזרות ונישנות של חוסר יציבות פוליטית, כולל הפיכות, תסיסה אלימה ובחירות שנויות במחלוקת מאז שקיבלה עצמאות מצרפת בשנת 1960. אנדרי רג'ואלינה הפך לנשיא בינואר 2019, מה שסיים עשור של מהומה פוליטית, שהחלה עם הדחת הנשיא מארק רבלומננה ב-2009. חשוב שתדאגו להימנע מהפגנות או התכנסויות פוליטיות, שעלולות להפוך במהרה לאלימות. יש להימנע מהאזורים Ambohijatovo, Lac Anosy, Antaninarenina וגם Analakely וכן מצריפים צבאיים, שנתונים להיות נתונים להתכנסויות פוליטיות שמביאות להתפרצויות אלימות.

שיעור הפשיעה הכולל במדגסקר נמוך ממדינות אפריקאיות רבות אחרות. עם זאת, המצב הפוליטי הוביל לעלייה באבטלה וכפועל יוצא מכך לעלייה בפשיעה, במיוחד שוד, חטיפת רכבים וגניבת מכוניות. חשוב לציין שפשעים אלה לא מתרחשים רק באזורים העירוניים אלא גם בשמורות טבע ובחופים. היזהרו מכייסים בשווקים, ברחובות ובמרכזי תחבורה עמוסים. אם המשטרה עוצרת אתכם, היו מכבדים והישארו רגועים. בקשו לראות תעודה מזהה אם אינכם בטוחים שאכן מדובר בשוטרים אמיתיים. היו מקרים של חטיפות תיירים עשירים ואזרחים זרים העובדים עבור חברות בינלאומיות גדולות. שחרור השבויים מבוסס על תשלום כופר.

העלייה באלימות, כולל במעשי שוד מזויינים, אופיינית מאד לבירה אנטננריבו ולמחוזות הדורמיים כמו טוליארה ופיאנרצואה. היו ערניים בשווקים ובאזורים הומי אדם, ובייחוד בשעות החשיכה והלילה. אם אתם מתכננים להגיע לאזורים האלה, כדאי לכם לשקול לשכור את שירותיו של מדריך בעל מוניטין.

באשר לנסיעה בטוחה במדגסקר, אם החלטתם לנסוע במונית, היזהרו ממוניות-ברוסה, ונסו להשתמש רק בחברות מוכרות, מכיוון שחלק מהנהגים פזיזים מאד בכבישים. כמו כן קיים חשש שהנהגים ישדדו נוסעים. אם אתם נוהגים ברכב שכור, חשוב שתדעו שהדיווחים על חטיפת רכבים גדלו בשנים האחרונות. רוב פשעי חטיפת המכוניות מתרחשים בלילה, אז השתדלו לנהוג בשעות היום. תנאי הדרך במדגסקר משתנים, מטובים ועד גרועים ביותר בהתאם למקום שבו נמצאים. רבים מהכבישים מאנטננריבו, אם כי לא בהכרח במצב רע, צפופים מאד ותלולים עם הרבה עיקולים חדים. שימו לב והקפידו על נהיגה בטוחה. אם אינכם מכירים את האזור, הדבר עשוי להיות מסוכן. במהלך העונה הגשומה (בדרך כלל בין דצמבר לאפריל), רבים מהכבישים המשניים ברחבי האי הופכים לבלתי עבירים. נהגו בזהירות יתרה.

בנוגע למעבורות, המעברות זמינות לכם למרות שהשירות עשוי להיות מעט לא סדיר עקב שינויים תכופים בנתיבים. יחד עם זאת, נדרשת משנה זהירות כאשר מדובר בהפלגה בים הערבי והאוקיינוס ההודי, שניהם בעלי סיכון משמעותי לפיראטיות. בדקו תמיד עם הרשויות המקומיות לפני היציאה לדרך את עניין הביטחון כדי לוודא שהמסלול המוצע לכם בטוח ועביר.

דיווחים רבים מדברים על שיטת גניבה שבה גנבים נתקעים בכוונה ברכב שעומד בפקק או מנסים לחסום את הכביש על ידי הנחת בול עץ או פסולת אחרת כדי לחטוף או לגנוב. מקרים של כייסות מתרחשים לעיתים קרובות באזורים צפופים ובשדות תעופה. זרים הם היעד לרוב ולכן כדאי מאד לשים לב כשאתם מסתובבים באזורים צפופים.

מומלץ להימנע מנסיעה לבד לאזורי חוף, שכן הדבר עשוי להגדיל את הסיכוי שלכם להיות מוקד לפשע. כמו בכל מדינה, כדאי שלא להשאיר את התיקים שלכם ללא השגחה ולעולם לא להתקרב לתיק שנמצא ללא השגחה של מישהו אחר. קבצנים אגרסיביים תראו באזור Avenue de L'independence והם עשויים להציע סיגריות, ממתקים ומזכרות לתיירים. ענו להם בנימוס "לא תודה" והתרחקו מהמקום.

גניבות נוספות קשורות ללמורים החביבים. מדגסקר היא ביתם של עשרות סוגים שונים של למורים, שסביר שתפגשו במהלך שהותכם על האי. אם תבלו בשמורת ברנטי, תגלו שהלמורים המקומיים התרגלו לתיירים ולכל הדברים שהם מביאים אתם. הם חכמים מאד ויודעים כי בסביבות השעה 15:30 מרבית האנשים נחים, מה שמאפשר להתגנב אל החדרים ולקחת בכפות הידיים הקטנות את כל מה שהם יכולים. ולכן, הקפידו לשמור את החלונות בחדר סגורים, אחרת אתם עשויים לגלות שחפציכם נעלמו מהחדר.

שאלות ותשובות על בטיחות ובריאות במדגסקר

באופן כללי כן, אם כי כדאי מאד להימנע מנסיעה בשעות החשיכה בדרכים ולשים לב כשמסתובבים במקומות צפופים. ככלל, ליווי של מדריך מקומי הוא הדרך הטובה והבטוחה ביותר להסתובב כאשר מגיעים למקומות יותר מבודדים ופחות עמוסים.

ביטוח נסיעות הוא איננו בגדר חובה, אך מומלץ מאד לרכוש אותו לפני הנסיעה שלכם למדגסקר. הביטוח מכסה שורה ארוכה של מצבים בריאותיים ומאפשר לכם לנסוע בראש שקט. פנו לסוכן הביטוח שלכם לפרטים נוספים.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן