מדגסקר ביוני

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

מדגסקר ביוני

מזג האוויר ביוני במדגסקר משתפר ככל שכמות המשקעים הממוצעת ממשיכה לרדת ומזג האוויר נעשה קריר ורענן הרבה יותר. עדיין ישנם ממטרים ספורים, מכיוון שזו עדיין לא "העונה היבשה" באופן רשמי, אבל אלה, משובצים בשמש בוהקת וחמימה. יוני הוא חודש פופולארי מאד, בכל הקשור לטיולים וחופשות באי, אך הוא לא מוגדר כחלק משיא עונת התיירות. ולכן, המחירים עדיין די נמוכים ותוכלו להימנע מהמונים.

מאפייני החודש

האדמה והטבע ממש בשיאם בחודש זה לאחר העונה הרטובה ואפשר לראות את זה באופן בולט ביערות הגשם, שם צומחים הצמחים וחיות הבר יוצאות מהמחבוא. אזור הרמות באי עדיין קריר ויכול להיות רטוב למדי, עם זאת, זוהי אחת התקופות הטובות ביותר לבקר בדרום-מערב, שיכול להיות חם מדי בו במהלך חודשי הקיץ (בהמשך). הפארק הלאומי איזלו (Isalo National Park) הוא ביתם של יצורים יפים וייחודיים, כולל למורים חביבים, והוא מושלם ביוני, אז הטמפרטורות בו בדיוק בגובה הנכון, חמים ונוח לבקר בו.

תמיד קיים סיכון לממטרים במדגסקר ויוני אינו יוצא מן הכלל. היו מוכנים בעת הביקור שלכם באי בתקופה הזו גם לגשם וגם לשמש. בכל הקשור לחופים, למשל, יוני מתאים לביקור ב – Tsarabanjina עם מים צלולים חמימים וחיים תת ימיים מגוונים שניתן לראות בקלות.

אירועים מרכזיים במהלך חודש יוני

חודש יוני עמוס באירועים מיוחדים ברחבי האי, הנחגגים בתצורות שונות ומביאים אל חזית הבימה את המסורת המקומית. יום העצמאות של מדגסקר חל ב – 26 ביוני. זהו חג לאומי המנציח את הטלטלה שעברה המדינה בתקופת השלטון הקולוניאלי. היום החשוב הזה נחגג בכל רחבי מדגסקר עם מסיבות ריקודים, מוסיקה, שתייה ועוד. אווירת הקרנבל של Feria Oramena שנערכת ביוני מתמקדת במאכלי ים האהובים על תושבי המקום, הלא הם הלובסטרים. במסגרת הקרנבל הזה מוצעים שלל של מופעים, תערוכות והרבה מאד מנות דגים.

אירוע נוסף שמתקיים גם הוא במהלך יוני הוא פסטיבל Fisemana. הפסטיבל הדתי הזה שנערך על ידי אנשי אנטקרנה הוא טקס טיהור המתקיים מדי שנה בחודש זה. המנהגים חוזרים מאות שנים אחורה ומבוצעים על ידי מגידי עתידות מקומיים. אירוע מסורתי נוסף בחודש יוני הוא ה – Famadihana, והוא מכונה "היפוך העצמות". זהו טקס משפחתי בן שלושה חודשים המתחיל ביוני. גופותיהם של בני משפחה ואבות קדומים מוצאות מהקברים ומולבשות מחדש בתכריכי משי ולאחר מכן נקברות שוב.

אם אתם מבקרים ביוני במדגסקר, תוכלו להשתתף גם בפסטיבל המוסיקה המסורתי ב – Nosy Be.  Donia Music Festivalמתקיים בדרך כלל בתחילת יוני והוא מציע שלל של אירועים והופעות.

שאלות ותשובות על מדגסקר ביוני

בחודש יוני במדגסקר ישנם תנאים אידיאליים לחופשה. הטמפרטורה היומית בחודש זה מגיעה ל-29 מעלות, טמפרטורת הים היא 27 מעלות ובלילה היא נעה סביב ה-20 מעלות.

ישנם 3 ימי גשם עם כמות של יותר מ-2 מ"מ גשם ליום. המשמעות לזה בפועל היא ש-9 אחוזים מהחודש גשום.

בחודש יוני במדגסקר תיהנו ממזג אוויר נעים וחמים, אבל בדיוק במידה הנכונה.

במדגסקר בחודש יוני אפשר לצפות ל-9 שעות של שמש במהלך היום ול-11 שעות של אור.

אחוזי הלחות בחודש יוני במדגסקר עומדים על 73 אחוז.

במהלך יוני במדגסקר הטמפרטורות יורדות. החודש מתחיל עם 30 מעלות ומסתיים ב-29 מעלות ביום.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן