Ivolonia Park

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

Ivolonia Park

פארק איבולוניה (Ivolonia Park), או "הפארק הזואולוגי איבולוניה" משמש הן כתערוכה זואולוגית והן כשמורת בית גידול טבעי, הכוללת שטח של 2820 דונם. בנוסף ללמורים המתגוררים חופשיים בפארק, אפשר ליהנות בו מטיולי יום תודות למסלולים המקסימים שבו, מקפינג, משייט קאנו וגם ממרכז לחינוך סביבתי המספק מידע חשוב ומועיל אודות המקום והסביבה. המקום שימש בתחילת דרכו כמפעל לייצור של קמח בשנות ה-50 של המאה ה-19. בשנת 1898 הפך לגן בוטני ניסיוני, הידוע בשם Ivolonia Station. במהלך השנים ננטש המקום, הפך לתחנת ייעור, לבית סוהר אפילו וגם לגן חיות. גן החיות שנמצא שם נהרס בסופת ציקלון ב-1986.

כשנה לאחר מכן, בשנת 1987, נציגים של ממשלת מדגסקר ונציגיהם של גני חיות אמריקאים ואירופאים, כמו גם נציגים של אוניברסיטאות, גנים בוטניים ומוסדות בתחום זה, השתתפו כולם בכנס לפיתוח אסטרטגיות להישרדות ארוכת טווח של הלמורים במדגסקר. אוניברסיטת דיוק, ביתו של מרכז דיוק למור, השתתפה גם היא בכנס, מתוך כך, התארגנה קבוצת Fauna Madagascar, או MFG, בשנת 1988 והחלה להפעיל את הפארק הזואולוגי איבולוניה, שנפתח מחדש בשנת 1990. מרכז דיוק למור ממשיך לתאם את עבודות השימור שלו במדגסקר באמצעות שותפותו עם ה – MFG, וגם הוביל את פיתוח מרכז ההדרכה לשימור הפארק.

Ivolonia Park
Ivolonia Park

ברוכים הבאים לפארק

פארק איבולוניה משמש כבית לרבות מתכניות החינוך ומאמצי השימור במדגסקר וההיסטוריה שלו מתחילה עוד מאז שמדגסקר עצמה היתה מושבה צרפתית. הפארק עצמו מכיל כמה מתחמים/נקודות עצירה:

גן החיות איבולוניה (Ivolonia Zoo)

גן החיות מציג רק חיות בר אנדמיות למדגסקר, כולל עשרה מיני למורים, שחלקם חופשיים, דו חיים וזוחלים שונים. גם החיות משמש גם כאתר ממשלתי מורשה לאכלס בעלי חיים שהוחרמו על ידי הרשויות וחיות מחמד המוחזקות באופן בלתי חוקי שנמסרו על ידי אנשים פרטיים.

המרכז לחנוך סביבתי (The Center for Environmental Education – CEE)

פעילויות החינוך הסביבתי של MFG מתקיימות ברחבי הפארק ומחוצה לו, אבל המרכז הזה הוא המקום שבו הכל מתחיל. ה – ICTC כולל שתי כיתות, המשמשות בעיקר לקבוצות של תלמידי בית הספר וכן מרכז מבקרים עם פעילויות מולטימדיה אינפורמטיביות מעניינות.

מרכז ההדרכה לשימור איבולוניה (The Ivolonia Conservation Center – ICTC)

ה – ICTC כולל חדר ישיבות מרווח ומעבדה מאובזרת. המעונות והמטבח/חדר האוכל נבנו כדי לספק ליותר אנשים, המתגוררים באזורים כפריים, את האפשרות להשתתף בסדנאות של המקום, שכן לינה או הנסיעות וההוצאות עבור הלוך-חזור יכולות להוות אתגר משמעותי עבור המקומיים.

תחנת היערות (Forestry Station)

תחנת היערות מייצגת את האתר הגדול ביותר בתוך הפארק והיא כולל את הקטעים המיוערים, האגמים, מסלולי ההליכה, אזורי הפיקניק ואתר קמפינג. תחנת היערות ממלאת תפקיד חשוב מאד כאתר השטח של ה – ICTC, בו התלמידים יכולים לצבור ניסיון מעשי בשימור שיטות מחקר וניטור, כגון סקרי חי וצומח, מדידות למיניהם ועוד.

תחנה אקו-חקלאית (The Ecoagricultural Model Station)

אתר זה מורכב ממספר אזורי הדגמה ומשתלות המציגים מוצרים שונים, כמו ירקות, פירות וצמחי מרפא, וכן טכניקות שונות של חקלאות, למשל הכנת טרסות, גידול אורז, שימוש בקומפוסט ועוד.

מידע שימושי למבקרים

תוכלו, אמנם, לבקר בפארק באופן עצמאי, אולם אין כמו סיור מודרך של מדריך מקצועי, כדי לחוות את הפארק במלואו, על כל חלקיו, וללמוד רבות על המקום עצמו. למעט אגרה מיוחדת, הרלוונטית לסיורי תצפית בבעלי חיים ליליים, דמי כניסה רגילים למקום אינם כוללים את הסיורים המודרכים. הפארק פתוח למבקרים שבעה ימים בשבוע, בין השעות 09:00 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים. הכניסה האחרונה היא בשעה 16:30, אולם מומלץ מאד להגיע מוקדם יותר.

פארק איבולוניה הוא נקודת עצירה פופולארית מאד במסגרת טיולי יום רבים וגם ספינות תענוגות שולחות את הנוסעים לבקר במקום. סיורים ליליים מתחילים בשעה 17:30 ויש להזמין מקום מראש. מי שרוצה להישאר ללון שם, הפארק מציע חדרי אירוח בסיסיים אך נוחים למדי. מומלץ להזמין זאת מראש.

שאלות ותשובות על Ivolonia Park

הביקור בפארק איבולוניה מתאים לכל הגילאים, כולל למשפחות עם ילדים. זוהי הזדמנות מצוינת לראות מקרוב את בעלי החיים האופייניים למדגסקר, כולל הלמורים החביבים וגם לפגוש את עולם הצומח היפה.

התשובה היא כן. הפארק פתוח למבקרים לאורך כל חודשי השנה ובכל עונה.

כן, אך מומלץ מאד להצטרף לסיורים מודרכים, המועברים על ידי מדריכים מקצועיים ומנוסים המכירים היטב את המקום.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן