מה לעשות ביום גשום?

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

מה לעשות ביום גשום?

מדגסקר היא מדינת אי גדולה מאד, המושכת אליה מבקרים רבים ולאורך כל חודשי השנה. יחד עם זאת, אם שואלים את המומחים ואת המנוחים, מהי התקופה הטובה ביותר לביקור במדגסקר, התשובה תהיה לרוב בין החודשים אפריל לאוקטובר, אז התנאים נוחים יחסית. הטמפרטורות לא גבוהות מדי וכמות המשקעים קטנה. יחד עם זאת, וגם אם מגיעים בעונה היבשה או מבקרים באזורים הצחיחים יותר של האי, ייתכנו לעיתים ימים גשומים. אז, מה עושים בימים כאלה? היכן כדאי לבלות ומה כדאי לראות? הנה סקירה על המקומות והאטרקציות שאפשר לשלב בחופשה, בימים היותר גשומים, כשפחות מתאים לבלות בחוץ.

Musee de la Photographie de Madagascar

יש לא מעט דרכים ללמוד על יעד מסוים, כאשר אחת מהן היא ביקור במוזיאונים שבו. ואכן, המוזיאון לצילום שנמצא בעיר הבירה, אנטננריבו (Antananarivo) מספר את סיפורה של מדינת האיים באמצעות תמונות נדירות. מטרתו של המוזיאון היא גם לשמר ולשפר את מורשת הצילום של האי הגדול ולאפשר הן למקומיים והן למבקרים ממקומות אחרים לגשת לחומרי מחקר שונים, הקשורים להיסטוריה של המקום. המוזיאון פתוח בכל יום, למעט בימי שני, מהשעה 10 בבוקר ועד 17 אחר הצהריים.

Antsirabe Cathedral

קתדרלת גבירתנו מלה סאלט היא אחד המבנים היותר מיוחדים בעיר אנטסיראבה (Antsirabe), מבנה דתי המשמש כקתדרלה של הכנסייה הרומית-קתולית. ההיסטוריה של הקתדרלה מתחילה עוד קצת לפני שנת 1900, אז הוקמה כנסייה קטנה על ידי הכומר הצרפתי האב דופוי. בתחילת המאה הגיעו המיסיונרים של גבירתנו מלה סאלט אל העיר ובשנת 1908 בנו כנסייה שאורכה היה 22 מטרים, רוחבה 16 מטרים, 8 מטרים גובהה, עם מגדל פעמונים בגובה 14 מטרים. בשנת 1921 עם הקמת מחוז אנטסיראבה, הורה המיסיונר פרנסואה דנטין לבנות כנסייה חדשה, מכיוון שהקודמת היתה קטנה מדי עבור האוכלוסייה הקתולית הגדלה במדגסקר. דנטין גם הורה שכנסייה זו תהיה הקתדרלה של הדיוקסיה החדשה. האב ג'וזף מישו היה הבנאי הראשי והאדריכל של הכנסייה החדשה, ומנהל הפרויקט היה המיסיונר ז'אן בטיטס רהריאונה. אבן הפינה שיובאה מצרפת הונחה בשנת 1924. ב-5 בינואר החלט העבודות על המבנה החדשה ובשנת 1931, בחודש ספטמבר, נחנכה הקתדרלה באופן רשמי, אם כי בנייתה טרם הושלמה. הכנסייה של ימינו מתנשאת לגובה של 14 מטרים, אורכה 60 מטרים ורוחבה 16.77 מטרים. גובהו של מגדל הפעמונים הוא 45 מטרים.

Cathedral Catholique de Andohalo

הקתדרלה המיוחדת הזו נמצאת גם היא באנטננריבו, באזור Andohalo, בעיר העליונה (Haute Ville). חזיתה פונה למרכז העיר ממערב. הקתדרלה היא מקום מושבה של ארכידיוקסית אנטננריבו. בנייתה של הכנסייה החלה בשנת 1873 והואשלמה בשנת 1890. היא מעוצבת בסגנון גותי.

 Is'Art Galerie

הנה הזדמנות נפלאה להיחשף, ולא רק בימים גשומים, אל אמנות מקומית של יוצרים בני זממנו. הגלריה המיוחדת הזו היא מקום תצוגה ומכירה של אמנות עכשווית של אמנים מגלזיים באנטננריבו. מדובר בפרויקט בשם isart, המתמקד כולו ביצירה ובמכירה של מוצרי אמנות שנוצרי על ידי האמנים שאיתם עובדת הגלריה. אחת המטרות המרכזיות שלה היא שיתוף פעולה ומכירה של יצירות אמנות של האמנים המקומיים בכל רחבי העולם. הגלריה פתוחה בכל יום, למעט בימי ראשון, מהשעה 10 בבוקר ועד 18 לפנות ערב.

Musee de la Gandarmerie

זהו מקום לא טיפוסי בלב העיר בזאנוזנו (Bazanozano), מוזיאון לאומי שהוקםם בשנת 1963, אטרקציה מיוחדת במינה. המוזיאון משחזר את כל ההיסטוריה של נציגי המסדר המלגזי, כאשר הבחירה במיקום עצמו היא לא אקראית. המבנה נבנה בעיר שבה התרחשו אירועי הדמים של 1947, שהובילו לתהליך העצמאות הארוך של האי. הגלריה מכילה בין היתר ציוד תקופתי מנות ה-80 של המאה ה-20, אוסף של צילומים ישנים וכלי נשק מהתקופה הפרה-קולוניאלית ועד המאה ה-21. חפצים אלה מעידים על התפתחויות טכנולוגיות ועל ההתנהלויות עצמן של המשטרה והרשויות הצבאיות בעת ביצוע משימותיהם. החפצים מוצגים בחמישה חלקים נפרדים במוזיאון. החלק הראשון הוא סמטת התותחים והוא מכיל אוסף עשיר של ארטילריה קלה וכבדה, שהעתיקים שבהם שימשו בתקופת הזוהר של המלוכה המלגזית. נמצאות שם סוללות מתקופה רדאמה הראשון, שנתרמו על ידי הבריטים, תותחים צרפתיים מהמאה ה-20 ותותחים ממפעלי היציקה של ז'אן לאבורד, ששימשו באמצע המאה ה-19. החלק השני מציג את ההיסטוריה של הז'נדרמריה, באמצעות מבחר מופלא של מדים, תצלומים תקופתיים, כתבות לעיתונות ושברי רובים. בחלק השלישי מוצגים מוצגים שהוחרמו במהלך פעולות ז'נדרמריה: כלי נשק תוצרת בית, שטרות מזוייפים, חומרים אסורים ועוד. בחלק החמישי, נקודת השיא של הביקור, תמצאו מקלעים, רובים ארוכים ושאר ארסנלים צבאיים נדירים מאד. במקום מוצג גם ציוד ההובלה ששימש את הכוחות המקומיים לאורך זמן. בגלריה אף עומדת מכונית רנו משנת 1925 שהשתמרה בצורה מושלמת. 

La City Centre Commercial

ואיך אפשר בלי להזכיר מרכז קניות, שמתאים בדיוק לימים גשומים? מרכז הקניות הזה הוא אחד הראשונים שנבנו באיבנדרי (Ivandry). יש בו חנויות בגדים, תכשיטים, מוצרי עור, טיפוח, אזור לאוכל מהיר וגם סופרמרקט.

שאלות ותשובות על מדגסקר בגשם

מכיוון שגשם הוא לא משהו חריג ויוצא דופן במדגסקר, אם כי ישנן תקופות שהן גשומות הרבה יותר מאחרות וגם אזורים הנחשבים לרטובים בהשוואה לאלה שלא, חשוב מאד לקחת בחשבון את העניין ולהיות מוכנים לכל תרחיש. המשמעות היא – הכנת רשימה של כל האתרים והאטרקציות שמתאים לשלב בטיול כשיורד גשם ופחות רוצים להסתובב בחוץ.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן