מדגסקר באפריל

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

מדגסקר באפריל

חודש אפריל מביא אתו הקלה מסוימת למדגסקר, תודות לשיפור משמעותי בתנאי מזג האוויר. לאחר גשמים כבדים וציקלונים במהלך ינואר ועד מרץ, מגיע אפריל הנעים. למרות שעדיין ייתכנו גשמים חזקים, נלוות להם לרוב שמש זוהרת, המפתה את כל חיות הבר לצאת מהמחבוא שלהן, בו הסתתרו במהלך העונה הרטובה. באפריל גם מתחילה, באופן רשמי, עונת התיירות מכיוון שהפארקים פתוחים ומוכנים לקבל את המבקרים הראשונים של השנה.

פארקים לאומיים כמו אנדסיבה (Andasibe National Park) שופעים בירוק ובברנטי (Berenty) הצמחייה הירוקה מהווה ניגוד מושלם לאדמה הכתומה המאובקת, שבה רואים לעיתים קרובות למורים חביבים.

מאפייני החודש

מבחינה טכנית תחילת החורף של מדגסקר הוא אפריל. מזג האוויר מתחיל להתקרר מעט והטמפרטורות נעות בין 32 מעלות באיסלו (Islo), שם לא צפוי להתקרר בהמשך בכלל, לבין 25 מעלות ומעלה ב – Ranomafana National Park. 26 מעלות בממוצע אופייניות לצפונית מזרחית לפארק, כמו גם לאזור Masoala וסביבתה הקרובה.

בהיותו חלק מעונת המעבר, מהתקופה שבה כמעט ואין תיירים באי לתקופה הנחשבת לשיא עונת התיירות, אפריל הוא חודש שקט יחסית במדגסקר, המשאיר את הנופים השופעים והבהירים בידיהם של המבקרים, הנהנים משלווה נפלאה ומחירים סבירים. אם העלות הגבוהה יותר, בהשוואה לינואר עד מרץ, וההמונים הם לא מה שמטריד אתכם, אז חיות הבר המדהימות בתקופה הזו של השנה והנופים הייחודיים הם בהחלט סיבה מוצדקת להגיע למדגסקר בחודש זה.

חשוב לזכור – מדגסקר היא ענקית. לפיכך, ייתכנו שינויים משמעותיים בטמפרטורה ובכמות הגשם, בשל הגובה והטופוגרפיה של אותו אזור. אפריל יכול להיות חודש די בלתי צפוי, ולכן חשוב לבדוק היטב את תנאי מזג האוויר לפני שקובעים מסלול או מזמינים טיול או מקום לינה מסוים.

אירועים מיוחדים במהלך אפריל

חג הפסחא הוא האירוע המרכזי והחשוב ביותר במהלך חודש אפריל, כזה שגם מציינים במקומות אחרים בעולם, ולמעשה כל הנוצרים. זהו החג הנוצרי החשוב ביותר בשנה, שחל במרץ או באפריל. ביום השני של חג הפסחא, לאחר הירח המלך הראשון של האביב, חוגגים את Altsinain'ny Paska.

אירוע נוסף באפריל הוא פסטיבל סנטאברי (Santabary Festival) שמתקיים בסוף אפריל, תחילת מאי. זהו הפסטיבל עתיק מאד, שנחגג כדי להודות על קציר האורז הראשון של השנה. אכילה, שתייה, מוסיקה מסורתית וריקודים הם חלק מהחגיגות, והמנהגים המקומיים משתנים ברחבי הארץ ובאים לידי ביטוי בתצורות שונות.

שאלות ותשובות על מדגסקר באפריל

אפריל הוא החודש הטוב והמומלץ ביותר לביקור במדגסקר. הטמפרטורה היומית בחודש זה מגיע ל-31 מעלות, טמפרטורת מי הים מגיעה ל-29 מעלות ובלילה היא בסביבות 23 מעלות. יש לצפות רק ל-7 ימי של גשם במהלך חודש אפריל.

הטמפרטורה היומית הממוצעת במדגסקר היא 31 מעלות. זוהי טמפרטורה מושלמת לרביצה ליד הים או הבריכה, אך פחות לטיולים בשיא היום שכן עשוי להיות חם. אם החלטתם לצאת לטיול בצהריים למשל, דאגו לקחת אתכם כובע וכמות מספקת של מים לשתיה.

באפריל במדגסקר יש לצפות ל-7 ימי גשם, בהם כמות המשקעים עולה על 2 מ"מ ליום. המשמעות לכך בפועל היא ש-23 אחוז מהחודש הוא גשום.

בחודש אפריל במדגסקר, צפו ללחות בסביבות 80 אחוז. הלחות הזו היא די מעל הממוצע, אבל אם אינכם רגישים לכך מדי, היא לא אמורה להוות בעיה.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן