מדגסקר במרץ

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

מדגסקר במרץ

מזג האוויר בחודש מרץ במדגסקר, מדינת האי היפה, הוא גשום מאד. חודש מרץ מאופיין בגשמים כבדים, החל מ-30 מ"מ בדרום הרחוק ועד 284 מ"מ של גשם בצפון-מזרח. ינואר עד מרץ נחשבים לעונה הגשומה או הרטובה במדגסקר, כאשר הדרום יבש יותר וניתן למעבר. עם זאת, כמו בינואר ובפברואר, גם מרץ הוא חודש שפחות מומלץ לטיולים באי אם אתם רוצים לחוות את היופי ואת הטבע כמו שצריך.

קצת רקע

האקלים במדגסקר מאופיין בעונה יבשה מאפריל עד אוקטובר ובעונה רטובה מנובמבר ועד מרץ (כולל). עם זאת, ישנן וריאציות שונות למזג האוויר, בהתאם לאזורים השונים ברחבי האי. במזרח האי יש לחות גבוהה יותר יחסית ומדובר באזור החווה עונה יבשה קצרה יותר. ולהיפך. העונה היבשה והחמה ארוכה יותר באזור הדרומי של האי.

סופות ציקלון יכולות להגיע בין נובמבר למרץ. הזמן הטוב ביותר לבקר במדגסקר, לכפיך, הוא במהלך העונה היבשה, עם הימנעות מאזור המזרח במהלך החודשים שבין יוני לספטמבר, המאופיינים באזור הזה בגשמים כבדים.

חודש מרץ הוא חודש חם ולח מאד. הכבישים לגנים הלאומיים, לפארקים וללודג'ים מסוימים סגורים בשל היותם בוציים מאד. גם חלק ממפעילי התיירות עדיין לא פועלים בחודש מרץ (בדיוק כפי שקורה בינואר ובפברואר) בגלל תנאי מזג האוויר הלא טובים. קשה להגיע לחלק מהאזורים שנותרו פתוחים, מה שמאריך משמעותית את משך הנסיעה מנקודה אחת לשנייה וגורם לה להיות משובשת ולא נוחה. הטמפרטורה נשארת סביב 30 מעלות, כשהיא גבוהה יותר בדרום מערב מאשר בצפון מזרח. סופות ציקלון עדיין אפשרויות במרץ, אם כי הן צפויות יותר בפברואר.

לנסוע או לנסוע?

פחות מומלץ לבקר במדגסקר בחודש מרץ בשל תנאי מזג אוויר גרועים יחסית. אם תרצו לבקר במדגסקר מחוץ לעונת השיא כדי להימנע מהמונים או ליהנות מעלויות נמוכות יותר, דצמבר ואפריל עדיפים יותר. דצמבר נהדר כדי לראות בעלי חיים שונים, לרבות זוחלים, בעוד שבאפריל רואים הרבה למורים שיוצאים ממחבואם כדי ליהנות מאקלים יבש ונוח יותר.

אירועים מיוחדים

לקראת סוף פברואר ותחילת מרץ, בהתאם לשנה (התאריך משתנה) חוגגים במדגסקר את אלחאמאדי (Alhamadi). מדובר בפסטיבל פופולארי ואהוב מאד באי, בו המוסיקה לא מפסיקה לרגע. הוא מושך אליו מקומיים ותיירים כאחד, הנהנים משלל המופיעים הלוקחים בו חלק. אירוע נוסף שמצוין במהלך מרץ, ב-29 לחודש, במדגסקר הוא יום הזיכרון לנופלים במרד של 1947 – Martioran'ny tolona tamin'ny.

שאלות ותשובות על מדגסקר במרץ

התנאים במדגסקר במהלך מרץ טובים לביקור. הטמפרטורה היומית בחודש זה היא 31 מעלות, טמפרטורת מי הים 29 מעלות ובלילה היא בסביבות 24 מעלות. מרץ הוא חלק מהעונה הרטובה (הסוף), מה שאומר שייתכנו גשמים תכופים יותר במהלך שהותכם.

ישנם 14 ימי גשם, שהם הגשומים ביותר במהלך החודש, עם יותר מ-2 מ"מ גשם ליום. המשמעות היא שבמהלך 46 אחוז מהחודש יורד גשם חזק.

בחודש מרץ, צפו ללחות של 83 אחוזים. הלחות הזו היא די מעל לממוצע, אבל למעט מלאנשים הרגישים, היא לא אמורה להוות בעיה.

כן, גשום יותר במרץ בהשוואה לאפריל.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן