מדגסקר בפברואר

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

מדגסקר בפברואר

חודש פברואר הוא חודש מאתגר מאד עבור מטיילים. מזג האוויר בתקופה הזו איננו אידיאלי ולכן אם מתכננים ביקור בתקופה זו של השנה, כדאי לבדוק את התנאים מדי יום ולעקוב אחר ההנחיות. אם חודש ינואר התחיל את העונה הרטובה, מזג האוויר של פברואר הוא השיא, עם סיכוי גבוה לציקלון, במיוחד בצפון מזרח וגשם שוטף כבד המכסה את חלקו העליון של האי ועד מורדותיו.

הגשם הכבש הזה הופך את הביקור בפארקים הלאומיים ובמקומות לינה מסוימים לבלתי אפשרי, ומכאן שחלק מהם סוגרים את עצמם לתיירים בין ינואר למרץ. כבישי עפר הופכים לבלתי עבירים בשל בוץ סמיך, עם קושי רב בנהיגה ואפילו בצעידה, שכמעט ואיננה אפשרית שם.

הטמפרטורה נשארת חמה במהלך חודש פברואר, וכתוצאה מכך הלחות גבוהה גם כן. המעלות הן באזור ה-30 בדרום וישנה התקררות קלה ככל שעולים צפונה.

אז, לבקר במדגסקר בפברואר או לא?

ההמלצה הגורפת היא לא להגיע למדגסקר בחודש פברואר (וגם לא בינואר) עקב תנאי מזג האוויר, חוסר היכולת לנסוע ולהגיע לאזורים מסוימים וסגירתם של מקומות לינה רבים. אם אתם מעוניינים לבקר במדגסקר מחוץ לעונת השיא, בין אם בשל רצונכם ליהנות מזמן שקט ושלו יותר או כדי להפיק את המרב מהתעריפים הנמוכים יותר, כדאי לכם לשקול להגיע אל האי באפריל או בדצמבר שגם הם גשומים, אבל פחות מפברואר וינואר.

היכן אפשר לבקר בתקופה הזו

בדומה לינואר, נסיעה לאזורים בחופים המזרחיים והצפון-מזרחיים של מדגסקר היא הימור בחודש פברואר. כאשר פברואר הוא חודש עם אחוזים גבוהים יותר לסופות ציקלון, עדיף להימנע מיעדים כמו Nosy Boraha ו – Tapmasina במהלך תקופה זו. הסיכון לתיירים הוא די קטן – אזהרות מתקבלות מספר ימים מראש ומלונות העשויים לבנים וטיט אטומים בדרך כלל לסערות. עם זאת, דרכים פנימיות רבות עשויות להיות סגורות וגם מתקנים חיצוניים בבתי המלון בשל החשש לסערות קשות.

מידע שימושי וחשוב

אם אתם מחפשים פרטיות ושקט וגם מחירים נמוכים, חודש פברואר הוא בהחלט המתאים. עם זאת, אפשרויות הלינה מוגבלות מאד ואת זה חשוב לזכור. חוקרי הטבע שמוכנים לאתגר את עצמם בביקור ביערות הגשם בתקופה הזו של השנה, יתוגמלו בתצפיות מדהימות של סחלבים פורחים שלא ניתן למצוא אותם במקומות אחרים בעולם.

אם לחות היא לא "כוס התה שלכם", הימנעו מלהגיע למדגסקר במהלך פברואר. מפעילי טיולים רבים אינם פועלים בתקופה הזו, במיוחד אלה המציעים טיולים לפארקים לאומיים שבהם מסלולי העפר הופכים לבוץ עמוק. נהיגה והליכה יכולים להיות בלתי אפשריים כמעט במקומות האלה ולכן כדאי להימנע. באופן דומה, כאשר מלונות ומקומות לינה מסוגים נוספים רבים סגורים כמעט לחלוטין, ייתכן שהמקום האהוב עליכם או המתאים לא יהיה זמין.

שאלות ותשובות על מדגסקר בפברואר

במדגסקר בחודש פברואר, הטמפרטורה היומית הממוצעת היא 31 מעלות. היא מתאימה לרביצה מול הים או הבריכה ולשיזוף. בכל מקום אחר, כנראה שיהיה לכם קצת חם. לא לשכוח לשתות במהלך היום, שכן בטמפרטורות כאלו אתם עשויים להתייבש.

בפברואר במדגסקר צפו שטמפרטורת הים תהיה בסביבות 29 מעלות.

במדגסקר בחודש פברואר, אפשר לצפות ל-18 ימים גשומים (עם מעלה ל-2 מ"מ ביום). המשמעות היא ב-61 אחוז מהחודש צפוי לרדת גשם בחודש זה.

טמפרטורת הלילה הממוצעת במדגסקר בחודש פברואר בלילה היא 23 מעלות. זוהי טמפרטורה נעימה מאד לטיולי ערב ארוכים, לכייף על החוף עם משקה טעים ועוד. בכל מקרה, מומלץ לחפש בתי מלון עם מיזוג אוויר.

צפו ל-6 שעות של שמש ביום במדגסקר במהלך פברואר.

התשובה היא לא. בפברואר לא חם ולח יותר מבינואר.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן