מדגסקר בינואר

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

מדגסקר בינואר

ינואר במדגסקר הוא תחילה של תקופה רטובה וחמה מאד ומזג אוויר פחות אידיאלי ומתאים לטיולים. כמות הגשם המקסימאלית בחודש זה יכולה להגיע עד 340 מ"מ לחודש, במיוחד בחוף המזרחי של מדגסקר שהוא בדרך כלל לח יותר מהמערבי והדרומי. גשם כזה יכול להפוך את הכבישים ואת הפארקים הלאומיים לבלתי עבירים, שכן אלה היבשים והמשובשים הופכים מיד לבוץ עמוק. באזורים מסוימים מלונות ובקתות ייסגרו בתקופה הזו וכך גם חברות הטיולים וההסעות, שיבטלו נסיעות בשל תנאים פחות טובים.

מאפייני החודש באי

חודש ינואר הוא שיאו של הקיץ במדגסקר. באזורים הצפוניים והמזרחיים הדבר בא לידי ביטוי בגשם כבד, כאשר זהו המשכה של העונה הרטובה שמתחילה בסביבות סוף נובמבר וממשיכה עד מרץ (כולל). יבש משמעותית בדרום ובדרום מערב, אבל עדיין יש גשמים בכל המדינה, כולל ברמות הפנימיות של מדגסקר. ינואר הוא גם תחילתה של עונת הציקלונים בחוף המזרחי והצפוני. הטמפרטורה הממוצעת במהלך היום היא 25 מעלות, עם שיא של 33 מעלות בחלקו הדרומי של האי.

היכן לבקר בתקופה הזו

בתקופה הזו של השנה כדאי להתמקד בנסיעות בכבישים מסודרים ופחות באזורים בלתי נגישים. גשמים עזים הופכים חלק מהאזורים לקשים מאד מבחינת תעבורה ומספר בתי מלון ובקתות לאורך החוף המערבי והמזרחי נסגרים לחלוטין בחודשיים או בשלושת החודשים הראשונים של השנה. Nosy Boraha וגם Taomasinaעלולות להיות בלתי נעימות במיוחד בינואר, שכן זרמי אוויר חמים של מונסון הופכים את האזור ללח במיוחד והגשם יכול לרדת ברציפות במשך כמה ימים. בצפון, ל – Antsiranana יש מיקרו אקלים משלה וכמות גשמים פחותה מהמזרח, אך גם היא עדיין מועדת לציקלון.

באופן דומה, למרות שהוא מושפע פחות מהעונה הגשומה, Nosy Be עדיין חווה את הגשמים הכבדים ביותר שלה ולחות גבוהה. אם אתם מתכננים לבקר במדגסקר בינואר, האזורים הדרומיים, Toliara, Taolagnaro ו – Morondava במובן מסוים, מציעים את הסיכוי הטוב ביותר לחופשה נעימה, למרות שעדיין תחוו טמפרטורות שיא, האופייניות לחודשי הקיץ באי.

אירועים מיוחדים וחגים בינואר

תרבות הפופ באה לידי ביטוי גם בחגים ובפסטיבלים התוססים של מדגסקר לאורך כל השנה ובכל רחבי המדינה. עם אירועים רבים, המושכים מספר לא מבוטל של תיירים, אין ספק שגם בפן הזה מציעה מדגסקר לא מעט וכדאי לבדוק לפני שמגיעים מה מתקיים באותו חודש, בין אם זה פסטיבל או חג. החגיגות ברחבי האי מבוססות על מגוון של מסורות, החל מימי קודש ועד לטקסים תרבותיים וחגים לאומיים, כאשר פסטיבל המוסיקה דוניה ופסטיבל סנטאברי הם בין האהובים. חודש ינואר, בשל תנאי מזג האוויר, הוא לא חודש עמוס באירועים. יום השנה החדשה, כפי שחוגגים בכל העולם, הוא אירוע השיא בחודש זה וגם האירוע שפותח אותו. העם המלגזי חוגג את יום השנה החדשה יחד עם שאר העולם מחצות ב-31 בדצמבר ועד ה-1 בינואר. ביקורי משפחות, אכילה בחוץ ומסיבות רחוב מציינים את היום החשוב הזה.

שאלות ותשובות על מדגסקר בינואר

באופן כללי, חשוב לדעת שתנאי מזג האוויר בינואר במדגסקר מאתגרים יותר בהשוואה לחודשים אחרים, ובייחוד ממרץ והלאה. זהו חודש עם כמות גדולה מאד של גשמים, מה שהופך את תנאי הכביש והשטח לפחות טובים.

הצפון נחשב יחסית לנוח יותר, בהשוואה לאזורים אחרים במדגסקר, אם כי יש לקחת בחשבון שהוא מועד לציקלונים.

בשל תנאי מזג האוויר, מומלץ מאד להתעדכן מדי יום בתנאים הקיימים והצפויים ורק בהתאם לכך לארגן את הטיול. כדאי לחפש מקומות סגורים לימים גשומים ולהיות גמישים מאד מבחינת מסלולים ואטרקציות שבהן מבקרים.

ישנם בתי מלון ומקומות לינה אחרים שסגורים במהלך חודש ינואר. חשוב לדעת זאת מראש ולחפש, בהתאם, מקומות לינה שפועלים בתקופה הזו.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן