הפארק הבוטני והזואולוגי צימבזאזה (Parc Botanique et Zoologique de Tsimbazaza)

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

הפארק הבוטני והזואולוגי צימבזאזה (Parc Botanique et Zoologique de Tsimbazaza)

אם יש משהו שהסרט המצויר "מדגסקר" עשה לנו, חוץ מאשר לחשוף אותנו למדינת האיים היפהפייה הזו, הוא להגיד לנו שמדגסקר עשירה בלמורים. למעשה, אין כמעט מי שמגיע לאי ולא מחפש לראות למור, או שלמורים מוצאים אותו. זה אחד מסימני ההיכר של מדגסקר, כמו המים הצלולים, או הוניל המקומי.

עם זאת, במדגסקר אין רק למורים. יש כאן אינספור מינים של חיות ושל צמחים, כמו גם תרבות ילידית עשירה ביותר. למעשה, יש המכירים במדגסקר בתור יבשת עצמאית, עד כדי כך המגוון האקולוגי שלו הוא רחב וייחודי. הן החיות שניתן למצוא בו היום, והן אלו שאת מאובניהן ושרידיהן מצאו כאן, מלמדות על העושר הטבעי של המקום.

מהסיבה הזו, הפארק הבוטני והזואולוגי צימבזאזה הוא יעד חשוב לביקור עבור כל מי שמגיע לאנטננריבו (Antananarivo), בירת מדגסקר. מדובר בפארק חשוב ביותר בעיר, שנמצא יחסית במרכזה, קצת צפונית לבית האספה המכוננת (הפרלמנט) של מדגסקר.

Parc Botanique et Zoologique de Tsimbazaza
Parc Botanique et Zoologique de Tsimbazaza

קצת היסטוריה

הפארק הוקם לראשונה בשנת 1925, בשטח שהיה בעבר שייך למלכי מדגסקר. הוא הוקם ראשית בתור גן בוטני בלבד, ללא חיות, והיווה יעד נופש מועדף על תושבי אנטננריבו. רק אחרי עשר שנים ויותר, התחילו לשלב בפארק גם בעלי חיים מקומיים.

מה יש כאן?

הפארק מציג למבקריו מגוון רחב של מוצגים, החל מבעלי חיים וכלה בצמחים ומאובנים. יש בו הן שטחים פתוחים והן חממות, הן גינה והן מוזיאון.

וילה רסאנג'י (Villa Rasanji) – מאכלסת הן את ההרבריום (Herbarium) של הפארק (מקבץ צמחים), הגדול ביותר במדגסקר, והן את בריכת התנינים.

הפארק עצמו – הפארק מלא ביצורים חיים, בדגש על למורים. בנוסף להם תוכלו לאתר כמה טורפים, כמו גם להקות ציפורים שחיות בפארק, או עוברות בו בדרך ליעד אחר.

אגם טסימבזאזה (Lake Tsimbazaza) – זוכרים שהפארק נבנה על שטח מלכותי? אז את האגם הזה ציווה המלך המדגאי רדאמה (Radama) לחפור כבר לפני מאתיים שנה ויותר. למעשה, הצמחייה העבה שגדלה לרוחב שטח הפנים שלו אפשרה את אחד העינויים הקשים של אחת המלכות המפורסמות של מדגסקר. היא בחרה להניח על הצמחייה הזו אצילים שנידונו להוצאה להורג, על מנת לראות אותם שוקעים לאיטם באגם ולא מצליחים להיחלץ. עם זאת, האגם הוא גם יעד לחגיגות. לאחר תקופות אבל על בני משפחת המלוכה שמתו, החגיגה בתום התקופות הללו מתרחשת גם היא על שפת האגם.

מוזיאון – המוזיאון של פארק צימבזאזה הינו מרתק במיוחד, במיוחד לאוהבי מאובנים. הוא כולל מאובנים של חיות מרשימות ביותר שחיו בעבר על האי, כמו ציפור הפיל ולמורים ענקיים. בנוסף, במוזיאון מוצגים יצירות אמנות (בעיקר בעץ) של הילדים של מדגסקר, כמו גם תכשיטים. תוכלו ללמוד על אורח החיים של הילידים, כמו גם להיחשף לסגנון הלבוש שלהם. כובעי קש, עיצובי שיער המבדילים בין השבטים השונים, ועוד.

פרטים טכניים

כתובת הפארק  Rue Fernand KASANGA Tsimbazaza, 101 Antananarivo, Madagascar :

שעות פתיחה: כל יום בין 09:00 ל-17:00

עלויות כניסה:

ילדים עד גיל 6 – כניסה חינם

ילדים בגילאי 6 עד 12 – 8,000 אריאני מדגאי

מבקרים מעל גיל 12 – 20,000 אריאני מדגאי

שאלות ותשובות על הפארק הבוטני והזואולוגי צימבזאזה

הביקור בפארק מתאים לכל הגילאים. הוא מתאים למתעניינים בטבע, בבעלי חיים ולכל אלה שרוצים לחוות את מדגסקר באופן מעמיק יותר. מאובנים הם גם חלק מהעניין, כך שמי שמתחבר לכך יוכל ליהנות מחוויה מיוחדת במינה בעת הביקור בפארק.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן