מדגסקר אוקטובר

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

מדגסקר אוקטובר

מזג האוויר בחודש אוקטובר דומה מאד לזה שבספטמבר, מה שהופך גם את אוקטובר לחודש מושלם לנסוע אל האי היפה הזה. אחד מרגעי השיא של החודש הוא הגעתם לעולם של תינוקות הלמורים החדשים. במהלך ספטמבר נולדים למורים חדשים, כך שעד אוקטובר יש הרבה תינוקות בגילאים הצעירים. הם מוחזקים על ידי האם במשך השבועות הראשונים, עד שהם מספיק חזקים להיאחז בעצמם בשערות שעל הגב. בשלב זה הם מחזיקים מעמד ללא מאמץ כשהאמהות שלהם מתרוצצות על הקרקע, או מתנדנדות בין העצים. מדי פעם הם מעזים להתרחק רק כמה צעדים מהמבוגרים למיני-הרפתקה משלהם, לפני שהם חוזרים לחיקה הבטוח של האם. מקום מצוין לחזות בכל זה זה ב – Mandrare River Camp.

מאפייני החודש

מספר התיירים הולך וקטן ככל שמתרחקים מיולי ואוגוסט, אבל מזג האוויר נהיה חם יותר, כלומר השהייה בחופים בהחלט כדאית. השנורקלינג מסביב למדגסקר בלתי רגיל והאוקיינוסים מציעים צבע טורקיז בהיר. למרה הצער, ליוויתני הגבנון בשלב הזה כבר עוזבים את החוף, אבל אל דאגה. יש הרבה חיים ימיים מעניינים מלבדם.

אוקטובר הוא עיצומה של עונת ההזדווגות של הציפורים, ולמרות שאוכלוסיית הציפורים במדגסקר איננה עצומה בגודלה, 51 אחוז מהמינים הם אנדמיים. ישנם יערות יבשים ונשירים מדהימים בחוף המערבי, המשמשים כבית לכמות מגוונת להפליא של חיות בר. שדרת הבאובבים המפורסמת שבחוף המערבי מושלמת בשקיעה לנפלאה לתיעוד במצלמה בחודש הזה. עצי הבאובב הללו יכולים לאגור מאות ליטרים של מים ומגלים בעצמם את הפרי. הם מסתגלים לסביבתם ומשמשים כבית הן לבעלי חיים ואפילו לבני אדם. מזג האוויר באזור הזה יבש בדרך כלל בהשוואה לחוף המזרחי, בתקופה הזו של השנה יש מעט מאד גשם, אם בכלל, והטמפרטורות נעות בין 20 ל-25 מעלות.

זהו גם זמן מצוין לבקר ב – Anjajavy, שם הגנים הנפלאים הופכים יפים עוד יותר תודות לנוכחותם של הלמורים, שסיגלו לעצמם דרך מצחיקה להגיע מנקודה אחת לשנייה. שם באזור יש גם חוף מקסים, שגם הוא נקודת עצירה מומלצת מאד בתקופה הזו.

אירועים מיוחדים באוקטובר

Madajazzcar הוא אחד האירועים היותר בולטים באי והוא נערך במדגסקר במהלך חודש אוקטובר. מדובר בחגיגת ג'אז ענקית בת שבועיים המתקיימת במקומות בכל רחבי הבירה. מוסיקאים בינלאומיים, זמרים ואלפי מבקרים מגיעים לאירועים אלה.

שאלות ותשובות על מדגסקר באוקטובר

במדגסקר באוקטובר יש תנאים מצוינים לחופשה. הטמפרטורה היומית היא 31 מעלות, טמפרטורת הים היא 27 מעלות ובלילה היא מגיעה לבערך 22 מעלות. יש רק יומיים-שלושה ימי גשם בכל החודש, מה שמבטיח לכם חופשה יבשה בהחלט.

ישנם 3 ימי גשם במדגסקר במהלך חודש אוקטובר עם למעלה מ-2 מ"מ משקעים בכל יום. המשמעות לכך בפועל היא ש-12 אחוז מהחודש הוא גשום.

במדגסקר בחודש אוקטובר אפשר לצפות ל-10 שעות של שמש במהלך היום ול – 12 שעות של אור.

אחוזי הלחות בחודש אוקטובר במדגסקר עומדים על 70 אחוז.

לא, טמפרטורת הים במדגסקר במהלך חודש ספטמבר איננה גבוהה יותר מאשר באוקטובר.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן