Tsingy De Bemaraha National Park

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

Tsingy De Bemaraha National Park

הפארק הלאומי Tsingy De Bemaraha  השוכן בלב המרוחק של מדגסקר, הוא פלא גיאולוגי ואקולוגי הנוגד את הדמיון. אתר מורשת עולמי זה של אונסק"ו ידוע בזכות תצורות אבן גיר מרשימות שלו, המגוון הביולוגי הייחודי והנופים המחוספסים שמעבירים את המבקרים לעולם שאינו דומה לכל מקום אחר.

מנפלאות הפארק

מבוך טבעי

הפארק הלאומי Tsingy De Bemaraha משתרע על פני כ-1,575 קמ"ר בחלק המערבי של מדגסקר. המאפיין המובהק ביותר שלו הוא מבוך תצורות אבן גיר המכונה "צינגי", מילה מלגזית שמתורגמת ל"הליכה על קצות האצבעות". פסגות האבן המתנשאות הללו הן תוצאה של מיליוני שנים של שחיקה, היוצרות נוף סוריאליסטי של פסגות חדות ומשוננות הנראות מעולמות אחרים.

פלאים גיאולוגיים

תצורות הצינגי בפארק מורכבות מאבן גיר שהייתה פעם שונית אלמוגים. עם הזמן, אבן הגיר הזו פוסלה על ידי גשם, רוח ומים לצורות מורכבות, שיצרו מחזה עוצר נשימה. השטח המחוספס מעורר יראת כבוד ומאתגר לחצות בו, עם חריצים צרים, רכסים חדים כתער ומערות רחבות ידיים.

נקודת מפגש למגוון ביולוגי

בעוד שתצורות הצינגי גונבות את אור הזרקורים, הפארק הלאומי Tsingy De Bemaraha הוא גם מקלט למגוון ביולוגי. המערכות האקולוגיות המגוונות של הפארק תומכות במגוון רחב של חי וצומח, שרבים מהם נמצאים רק במדגסקר. הוא ביתם של מגוון מיני הלמור, כולל סיפאקה דקן בסכנת הכחדה ולמור חום אדום חזית. המתעניינים בציפורים ישמחו להבחין במינים אנדמיים מגוונים מאד.

סיור בפארק

ביקור בפארק הלאומי Tsingy De Bemaraha הוא הרפתקה בפני עצמה. הנה כמה דגשים ופעילויות שכדאי לקחת בחשבון:

סיורים מודרכים: סיורים מודרכים לוקחים את המבקרים לטיולים נועזים דרך תצורות טבע ייחודיות, כבלי פלדה, גשרים תלויים וסולמות, המאפשרים לחוקרים חסרי פחד לנווט בשטח המחוספס ולהתפעל מקרוב מהפלאים הגיאולוגיים הייחודיים.

חקר מערות: הפארק הוא ביתן של מערכות מערות מורכבות, כמו מערתAndamozavak  המציעה הרפתקה תת קרקעית מלאה בתצורות סלע ייחודיות ומאפיינים גיאולוגיים מרתקים.

צפייה בחיות בר: טיולים מודרכים מספקים הזדמנויות לזהות למורים, זוחלים ומינים של ציפורים. המיקום המרוחק של הפארק משמעו שמפגשים עם חיות בר נדירות ואנדמיות הם תכופים.

חשיפה תרבותית: האזור שמסביב מאוכלס על ידי אנשי סקאלווה המקומיים, שהסתגלו לסביבה המאתגרת. שיתוף פעולה עם הקהילה המקומית יכול להציע תובנות לגבי אורח חייהם ומסורותיהם.

שימור ואתגרים

בעוד הפארק הלאומי Tsingy De Bemaraha הוא עדות לפלא הטבע, הוא גם מתמודד עם אתגרים. שחיקה הנגרמת על ידי תיירות, כריתת יערות ושינויי אקלים מאיימים על האיזון העדין של מערכת אקולוגית ייחודית זו. נערכים מאמצי שימור כדי להגן על הנופים המיוחדים של הפארק ועל החי והצומח המגוונים.

הפארק הלאומי הזה עומד כעדות למשחק הגומלין המורכב בין גיאולוגיה, אקולוגיה וחלוף הזמן. יופיו המחוספס והתצורות הייחודיות שלו משמשים תזכורת ליכולת של כדור הארץ לפאר ופגיעות כאחד. כשתצאו דרך המבוך, תמצאו את עצמכם שקועים בעולם פרהיסטורי שיותיר בכם חותם – תזכורת לתעלומות מעוררות יראת כבוד שממתינות לגילוי בלב מדגסקר.

שאלות ותשובות על Tsingy De Bemaraha National Park

הגעה לפארק הלאומי Tsingy De Bemaraha דורשת תכנון קפדני וסידורי נסיעה בשל מיקומו המרוחק. ניתן לטוס ל-Morondava  עיירה שנמצאת בסמוך לפארק. שדה התעופה של מורונדבה משרת טיסות פנים מאנטננריבו ומערים אחרות. ממורונדבה, תצטרכו לארגן תחבורה לפארק, שנמצא במרחק של כ-150 קילומטרים משם. נסיעה בכביש היא אפשרות נוספת. תוכלו לנהוג או לשכור נהג מקומי שייקח אותך ממורונדבה לפארק הלאומי. הנסיעה בכביש יכולה להימשך מספר שעות, ותנאי הדרך עשויים להשתנות, לכן מומלץ לתכנן מראש ולהבטיח תחבורה אמינה.

הזמן הטוב ביותר לבקר בפארק הוא במהלך העונה היבשה, הנמשכת בדרך כלל מאפריל עד נובמבר. תקופה זו מציעה תנאי מזג אוויר נוחים יותר לחקור, עם שמיים בהירים ופחות גשמים. העונה היבשה מספקת גישה טובה יותר לשבילי הפארק ולתצורות הצ'ינגי, מה שהופך אותו לאידיאלי לטיולים רגליים ולפעילויות שונות. בנוסף, חיות הבר פעילות וגלויות יותר בתקופה זו, מה שמשפר את הסיכוי שלכם לזהות למורים ויצורים אחרים.

טיול עצמאי בפארק הלאומי אפשרי אך יכול להיות מאתגר בשל מיקומו המרוחק והשטח הקשה. בעוד שהפארק מציע סיורים מודרכים המספקים בטיחות ומומחיות, כמה מטיילים הרפתקנים בוחרים לחקור באופן עצמאי. יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון נושא של היתרים ומדריכים: הפארק עשוי לדרוש מהמבקרים לקבל אישורים ולשכור מדריכים מקומיים מטעמי בטיחות, במיוחד בעת ניווט בתצורות הצינגי. אמצעים אלו מבטיחים את רווחתכם ומסייעים בהגנה על הסביבה העדינה.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן