הכפר בלוני ציריביהינה (Belo sur Tsiribihina)

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

הכפר בלוני ציריביהינה (Belo sur Tsiribihina)

הכפר בלוני ציריביהינה (Belo sur Tsiribihina) הוא כפר קטן, הממוקם על החוף המערבי של מדגסקר, כ-100 ק"מ צפונית למורונדבה. מדובר ביעד מרתק, עשיר מאד מבחינה היסטורית ונקודת עצירה שהיא בהחלט בגדר חובה. הטריטוריה עצמה, היכן שנמצא הכפר, היתה ערש ממלכת מנבה סקאלבה, משושלת וולמנה, שהוקמה על ידי נכדו של המלך המפורסם Nedremosara, הידוע בשם Andriamanetiarivo. שרידי המלכים הללו וממשיכיהם נשמרים במקדש הנקרא "זומבה" (Zomba) שבמלגסי (Malagasy).

בלו (Belo), שבתרגום מילולי פירושו "רבים הם רקובים", נוצר כתוצאה מהתנגשויות בין צבא מרינה שנשלח על ידי המלך רדאמה הראשון לכיבושו, לבין החמושים של ממלכת סקאלווה, שהגנו על שטחם. באותה התקופה היו שתי מלחמת: האחת בבלוני ציריביהינה והשנייה בבלו סור מר.

הכפר עצמו, כמו גם סביבתו הקרובה, נהנים מאקלים טרופי, בו יורד גשם בקיץ, יותר מאשר בחורף, עם כמות שנתית ממוצעת של 959 מ"מ גשם. הטמפרטורה הממוצעת היא 26 מעלות.

הכפר בלוני ציריביהינה
הכפר בלוני ציריביהינה

ברוכים הבאים אל הכפר

בלוני ציריביהינה ממוקם בפתחו של נהר ציריביהינה. אוכלוסייתו מונה בסביבות 80,000 איש ומשרת אותו שדה התעופה המקומי. מרבית תושבי הכפר, כ-60 אחוזים מהם, הם חקלאים, בעוד ש-20 אחוז נוספים עוסקים בגידול בעלי חיים. היבול החשוב ביותר הוא אורז, אחריו בתור מגיעים השעועית והחומוס. הכפר עצמו מספק תעסוקה ל-10 אחוזים מהאוכלוסייה, בנוסף 10 אחוז מהם עוסקים בדיג המקומי.

שאלות ותשובות על בלוני ציריביהינה

הכפר נמצא בחלקה המערבי של מדגסקר, והוא נקודת עצירה מוכרת וידועה בקרב המטיילים באזור.

מזג האוויר האופייני למקום הוא מזג אוויר טרופי, עם כמות משקעים גדולה יחסית בחודשי הקיץ.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן