שמורת ברנטי (Berenty Reserve)

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

שמורת ברנטי (Berenty Reserve)

השמורה הפרטית הקטנה הזו היא, ללא ספק, אחת הידועות של האי והיא נחשבת לאחד היערות היותר מרהיבים של מדגסקר. ברוכים הבאים לשמורת ברנטי (Berenty Reserve), הידועה כאחד המקומות היותר מוצלחים לצפות בחיות הבר של מדגסקר ממש מקרוב וליהנות מטבע יפהפה. השמורה, שהוקמה לפני יותר מ-70 שנה על ידי משפחה de Heaulme, נועדה להגן על שטח של 2500 דונם של יער, היושב ממש לאורך גדות נהר מנדררה (Mandrare River). המשפחה עצמה עדיין מחזיקה ומנהלת את השמורה עד היום ובשל משיכתן של חיות הבר אל המקום, נחשבת שמורת ברנטי כאטרקציה מרכזית וחשובה של מדגסקר.

טיול ביערות השמורה ייראה, עבור מבקרים רבים, כמעין טיול באזור הכפרי האנגלי היפה, אך רשרוש העלים ותנועות מהירות בין העצים, יוכיחו לכם במהירות היכן בדיוק אתם נמצאים. להקות של למורים דוהרים לאורך השבילים וללא פחד מהאורחים האנושיים. בעלי חיים אחרים מדלגים מעץ לעץ, ועוצרים מדי פעם לבהות בעוברים ובשבים. הצפייה בציפורים, גם ללא משקפת, היא הזדמנות נפלאה להכיר את המינים השונים שחיים בשמורה עצמה, וזאת יחד עם חיות אחרות, מרהיבות לא פחות.

ברוכים הבאים לשמורה היפה

השמורה הפרטית ברנטי היא אחד מיעדי התיירות, כאמור, הידועים ביותר במדגסקר. היא הוקמה בשנת 1936 ונפתחה באופן רשמי לתיירים רק בשנת 1980. ברנטי ממוקמת במרחק של 82 ק"מ  מערבית לשדה התעופה שבטולאגנארו (Tolagnaro), המכונה Fort Dauphin. הנסיעה משם נמשכת כשלוש שעות לערך ללא עצירות בשל מצבו הירוד של הכביש. עם זאת, מומלץ להקדיש יום שלם לטיול בשמורה מכיוון שהנוף והאטרקציות לאורך הדרך הופכים את הנסיעה לאחד מקטעי הדרך היותר מעניינים במדגסקר. במהלך 30 השנים האחרונות, ברנטי היא כנראה האתר המתויר והמצולם ביותר מכל האתרים שעל האי.

שמורת ברנטי היא חובה למבקרים המגיעים אל מדגסקר בפעם הראשונה והיא לעיתים התחנה הראשונה של הטיול בחלקו הדרומי של האי. למרות שעשוי להיות מאד צפוף בשמורה בעונת השיא, היא עדיין מקום מושלם לעצור לביקור בו והזדמנות לראות מקרוב את הלמורים. השמורה נפלאה גם לצפייה בציפורים, כולל אלו האופייניות אך ורק למדגסקר.

בשמורת ברנטי יש אוכלוסיות גדולות מאד של למורים, המברכים את פני המבקרים עם ההגעה. יש מינים שונים של למורים, כולל למורים חומים עם חזית עדומה, למורים חומים עם צווארון אדום, למורים עם טבעת זנב ועוד. מחקר עליהם נמשך כבר למעלה מ-50 שנה והוא כולל כמה מהפרסומים החשובים בעולם אודותיהם. ישנם גם כמה מינים של למורים הפעילים אך ואר בשעות הלילה, כולל למור לבן הרגל, והלמור האפור החום, כמותו רואים רק בחלקי היער הקוצניים ובעיקר בחודשים היותר חמים של השנה.

שמורת ברנטי ממוקמת לאורך נהר מנדרה והיא בית לעצים רבים. למרות שרוב המבקרים מגיעים ליער הגלריה ולחלקה הקטנה הצמודה לו, מומלץ מאד לטייל בחלקים נוספים שלה. כדאי מאד לצאת לטיול לילה מודרך, במסגרתו תוכלו לפגוש ינשופים ממינים שונים ולצפות בחיות אחרות, הידועות כפעילות בשעות החשיכה. זוהי הזדמנות נפלאה לראות את הפארק מזווית קצת אחרת, השונה במהותה מזו המוצגת בשעות היום.

שמורת ברנטי
שמורת ברנטי

מידע חשוב למבקרים

הטמפרטורה בפארק ובסביבתו הקרובה משתנה מקיצוניות לקיצוניות לעיתים. היא יכולה להגיע לשיא של 40 מעלות בשעות הצהריים בחודשי הקיץ, ובחורפים לרדת לטמפרטורה של 10 מעלות בלילה. השמורה נמצאת במרחק של 86 ק"מ מערבית לטאולגנרו על דרך קשה מאד ולכן כדאי לקחת בחשבון שהנסיעה אליה עשויה לקחת לכם בסביבות שעתיים עד 4 שעות נסיעה. הסידורים לביקור בשמורה חייבים להתבצע דרך Madagascar Resorts. בניגוד לפארקים הלאומיים, תוכלו להסתובב בשבילים הרחבים של ברנטי ללא מדריך מלווה, אם כי ליווי של מדריך מקצועי ומנוסה יכול לעזור לכם בהתמצאות וגם באיתור למורים ליליים ומינים נוספים, שקשה יותר לאתר אותם. השבילים מסביב לאזור הלינה הראשי הם קלים לאיתור, ושם גם סביר שתפגשו כמה מחיות הבר הליליות, כמו הלמורים החומים.

שאלות ותשובות על שמורת ברנטי

בעוד שבחודשי הקיץ עשוי להיות חם מאד, עם 40 מעלות בשעות הצהריים, החורף מביא לירידה בטמפרטורות, עם ממוצע של 10 מעלות. ולכן אם אתם רוצים לטייל בשמורה, כדאי לכם להגיע בקיץ, אם כי לעשות זאת בשעות מוקדמות ככל שניתן של היום.

כדאי להקדיש לביקור בשמורה לפחות יום שלם, ולו כדי ליהנות מכל מה שהיא מציעה.

הביקור בשמורה היפה הוא הזדמנות לפגוש חיות בר מקומיות ולראות את הטבע בשיא תפארתו. הוא מתאים לכל מי שאוהב להיות מחובר אל הטבע, אוהב בעלי חיים וגם רוצה לצאת לטיולים רגליים.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן