מדגסקר בדצמבר

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

מדגסקר בדצמבר

מדגסקר היא יעד נהדר לחופשה, אבל כדרכו של כל יעד, גם ביקור בה מצריך התייחסות לתנאי מזג האוויר. החודש האחרון בשנה האזרחית הוא חודש מבוקש מאד מבחינה תיירותית. אל האי נוהרים רבים ומנצלים את כל מקומות הלינה והפינוקים השונים שיש לו להציע.

מזג האוויר האופייני לחודש זה

דצמבר הוא החודש החם ביותר במדגסקר, עם שיא של 33 מעלות בצפון, במזרח ובמערב ועדיין יש ימים חמים יותר בדרום לעיתים. למרות שחם, יש לא מעט פעמים רוח ים קרירה לאורך אזורים רבים מהחוף, שמפחיתה את הלחות ומציעה הקלה מסוימת בחום. כשהעונה הרטובה מגיעה לשיאה, תוכלו לצפות לכמות כפולה של גשם במזרח ובצפון מזרח, עם תנאים מעט יבשים יותר במערב, ופחות גשם בדרום.

הארכיפלגים הצפוניים והצפון מערביים של Nosy Be ו – Antsiranana, כמו גם החופים הדרומיים של Tulear, הם בדרך כלל ההימור הטוב ביותר לחופשת חוף במהלך חודש דצמבר. החופים הדרומיים עשויים להישאר יבשים לחלוטין וממטרים בצפון ובמערב נמשכים בדרך כלל רק כמה שעות. תנאי הגלישה ב – Toalagnora, ובמיוחד ב – Monseigneur Bay, הם טובים בדצמבר, אבל מזג האוויר פחות צפוי עם סיכוי לגשם חזק בהרבה. טמפרטורות חמות בשעות היום ובעלי חיים בשפע הופכים את הרמה לאטרקטיבית מאד בתקופה הזו של השנה.

בכל חודש דצמבר, למשך ימים בודדים בלבד, מתאספות צפרדעים קופצות במדגסקר כדי להזדווג באזורי הביצות. גשם כבד מתחיל להפוך את רוב הפארקים הלאומיים והשמורות של מדגסקר לבלתי נגישים ולמעט הדרום הרחוק, בילוי בחוף הוא לא תמיד מתאים. עונת החגים של דצמבר גם היא תקופה עמוסה, ובעיקר באזורים המרכזיים העירוניים ובמלונות ובלודג'ים המפנקים.

אירועים מיוחדים במהלך דצמבר

דצמבר הוא חודש חגיגי, כפי שקורה במקומות רבים בעולם וגם במדגסקר. בחודש הזה מציינים את חג המולד המלווה בחגיגות ואירועים רבים בכל האי. עבור התושבים המקומיים, חג המולד הוא אחת החגיגות החשובות ביותר בחייהם, ובאותו יום מארגנים הופעות וקונצרטים מקסימים. 

חשוב לדעת

אמנם מדובר בחודש רטוב למדי, אך הוא בהחלט תקופה עמוסה ומבוקשת מאד בקרב המקומיים והתיירים, בכל הקשור למקומות לינה. כדאי מאד לדאוג להזמין מקום לינה מראש אם אתם מתכננים להגיע למדגסקר במהלך דצמבר וגם לדאוג לכרטיס טיסה מראש. למרות שחם מאד, מומלץ לדאוג להביא מטריה וביגוד מתאים לגשם (מעיל גשם) ולהצטייד בבגדים מבדים דקיקים שמתאימים ללחות הגבוהה.

שאלות ותשובות על מדגסקר בחודש דצמבר

תנאי מזג האוויר במדגסקר במהלך דצמבר טובים לביקור. הטמפרטורה היומית בחודש זה מגיעה ל-31 מעלות, טמפרטורה הים היא 29 מעלות ובשעות הלילה היא בסביבות 23 מעלות. דצמבר הוא חלק מהעונה הרטובה, מה שאומר שייתכנו גשמים תכופים יותר במהלך שהותכם.

במדגסקר במהלך דצמבר צפויים 13 ימי גשם, עם משקעים העולים על 2 מ"מ. בהמרה לימי השבוע, המשמעות היא ששלושה ימים בממוצע במהלך השבוע יורד גשם, או 45 אחוז מסך כל הימים בחודש דצמבר הם ימים גשומים. ממוצע המשקעים היומי הוא 8 מ"מ בימים שבהם יורד גשם.

במדגסקר במהלך חודש דצמבר צפו ל-7 שעות של שמש במהלך היום.

אחוזי הלחות בחודש דצמבר עומדים על 80 אחוזים בערך. מדובר בלחות שהיא מעל לממוצע, אבל כזו שלא אמורה להוות בעיה עבור רוב האנשים.

לא, טמפרטורת הים במדגסקר בחודש דצמבר איננה גבוהה יותר בהשוואה לינואר.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן