נהר הציריבינה (Tsiribihina River)

עזרה בתכנון טיול למדגסקר? השאירו פרטים 👇

עכשיו במדגסקר:

מלונות מומלצים

הזמנת מקום בסיור פרטי עם מדריך מקומי בעיר הבירה אנטננריבו

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מדגסקר

נהר הציריבינה (Tsiribihina River)

הוא נחשב לאחת מנקודות המשיכה היותר בולטות במדגסקר וגם מקום פופולארי לעצור בו במהלך הטיול. נהר הציריבינה (Tsiribihina River) נמצא במערב האי ויובליו העיקריים הם נהרות Mahajilo, Mania, Manadaza ו – Sakeny. שטח אגן הניקוז שלו הוא 49,800 קמ"ר, כאשר 7,025 קמ"ר ממנו נמצא באגן נהר Sakeny, 14,500 קמ"ר בזה של נהר Mahajilo ו – 18,565 קמ"ר באגן הניקוז של נהר Mania. מקורות המים של נהר הציריבינה מגיעים מהרמה המרכזית של מדגסקר ויובליו זורמים מערבה, למעט ה – Sakeny, שזורם צפונה. כשהם עוזבים את אזור הרמה ונכנסים למישור בטסירי, העובר מצפון לדרום, הם מתכנסים יחדיו ויוצרים את נהר הציריבינה. קרקעות הסחף העשירות של המישור בסמוך לנהר הופכות את האזור כולו לאחד המתאימים ביותר לחקלאות, בחלקו המערבי של האי. אזורי הביצות והאגמים של המישור הם גם בית גידול חשוב לעופות מים.

82 מיני ציפורים תועדו באזור הנהר, כולל מינים שנמצאים בסכנת הכחדה, כש-22 מהם אופייניים למדגסקר בלבד. האזור המוגן של Menabe Antimena מכסה את הגדה הדרומית של הנהר התחתון, יחד עם אזור הדלתא והמנגרובים. הדלתא של הנהר מוגדרת כאזור ביצתי בעל חשיבות בינלאומית ונהר כולו יחד עם הדלתא מוגדרים כאזור לציפורים חשוב במיוחד.

נהר הציריבינה
נהר הציריבינה

תנאי מזג האוויר האופייניים לאזור

העונה הרטובה חמה באזור הזה והיא נחשבת לפחות נעימה ומומלצת עבור המטיילים. העונה היבשה גם היא חמה, אך בהירה ולא מעוננת, בניגוד לזו הרטובה. התקופות הטובות ביותר לביקור באזור נהר הציריבינה הן מסוף אפריל ועד אמצע יוני ומסוף יולי ועד סוף אוקטובר. אז התנאים נוחים ונעימים הרבה יותר, בהשוואה לחודשים האחרים.

שאלות ותשובות על נהר הציריבינה

בשל עונות חמות באופן יחסי, הנבדלות אלו מאלו ברמות הלחות, אם אתם רוצים להגיע אל הנהר וגם לטייל בסביבתו הקרובה, כדאי לכם להגיע לשם בין החודשים אפריל עד יוני או בין יולי לאוקטובר.

הדרך הטובה ביותר לחוות את הנהר עצמו היא על ידי קרוז. את השייט מציעות מספר חברות טיולים שונות והוא כולל עצירה ביעדים נוספים, יפים ובולטים לא פחות.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן